niedziela, 7 listopada 2010

Parenting.pl, książki i akcja ratunkowa

Jakże wielką miałam radość, kiedy w sobotni ranek (tak sobotni, poczta chyba odrabiała 12 listopada :-))) listonosz przyniósł mi paczkę. Paczkę pełną książek!!! A dostałam ją od portalu "Parenting.pl" za co bardzo dziękuję! Jakże ja lubię takie dni. Tak więc od góry.
1. "Dziecko z chmur" - z opisu wynika mi, że bardzo mnie poruszy. Aż boję się zacząć. 
2. Dwa tomy serii "Allie na tropie duchów" wielką mam ochotę na te książki.
3. "Niewzruszenie" Ewy Nowak
4. "Pocałunek ślimaka" - bajka terapeutyczna dla dzieci poruszająca problem molestowania. Ja przeczytam na pewno, jednak Starszej chyba oszczędzę. Po lekturze "Baśni dla Antosia" wiem już, że bardzo utożsamia się z krzywdzonymi dziećmi, więc tu może być problem. 
I na koniec perełka Książka z serii, którą Starsza uwielbia. To "świeżynka" wydawnicza pt. "Basia i gotowanie". Po  otrzymaniu jej w swoje łapki Starsza najpierw przewertowała ją z niecierpliwością we wszystkie strony, po czym z oczami godnymi kota ze "Shreka" poprosiła: "Poczytasz Mi?" Po pierwszym przeczytaniu prośba została powtórzona a oczy zrobiły się jeszcze większe. Przy trzecim, zaczęłam obawiać się, że zamienią się w piłeczki pingpongowe.  Seria o Basi na półce mojej córki prezentuje się całkiem nieźle. Brakuje Jej czterech książeczek, które są najważniejsze i oczywiście musi po prostu MUSI je mieć.
I  na koniec relacja z akcji ratowniczej mającej na celu uratowanie aniołka. Starsza zbiera aniołki, jednak jest jeszcze za mała, aby w jej kolekcji stały aniołki ze szkła. Takiego właśnie aniołka dostała jakiś czas od swojej cioci w prezencie. Długo wisiał nad jej biureczkiem, jednak w końcu z wiszącego zamienił się w anioła upadłego. Wskutek upadku stracił skrzydło. Uznałam, że anioła należy przygarnąć do siebie. Znalazł miejsce w mojej biblioteczce na najwyższej półce i teraz sobie odpoczywa :-)  

10 komentarzy:

 1. Wiesz, że pierwsze zobaczyłam zdjęcie i przyjrzałam się aniołkowi, ale dopiero po Twoim komentarzu do fotki zauważyłam brak skrzydła. :) Grunt to spostrzegawczość! ;)) Haha ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. no to gratuluję takiej fajnej paczki :) oraz tak dobre akcji ratowania aniołka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też dopiero po przeczytaniu popatrzyłam na zdjęcie ponownie i faktycznie jednego skrzydła brak! ;) Czekam na recenzję "Dziecka z chmur", ciekawa jestem jak wypada :)

  OdpowiedzUsuń
 4. taki uratowany aniołek myślę, że cudowną pieczę nad Twoimi książkami bedzie trzymał...:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczny stos książek (jak ja lubię je oglądać!):) . Obejrzałam też książki kryjące się za nowymi nabytkami, chętnie przeczytałabym kilka z nich.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na recenzję nowej książki E. Nowak ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam tę serię Ewy Nowak :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ewa Nowak jest wspaniała ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygrałaś u mnie książkę, szczegóły na blogu ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zachęcający stosik.

  Moją półkę również zdobi aniołek ze złamanym skrzydłem. Chyba jakaś epidemia :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń