poniedziałek, 13 września 2010

Zarazki!!!

Świetna książka dla młodszej młodzieży, (jak to zwykła określać siebie moja siedmioletnia córeczka) która z każdej swojej strony namawia, wręcz krzyczy: MYJ RĘCE W ŁAZIENCE!!!
Notka wydawcy:
Są malutkie, ale na pewno nie milutkie. Tylko patrzą, żeby zarazić nową osobę i wywołać straszliwą chorobę.
Wszystkie... oprócz jednego!
Boluś to sympatyczny mały zarazek, który za nic na świecie nie chciałby nikogo zarazić. Zmuszony do walki w szeregach królowej Bakterii, z całych sił stara się nie zaszkodzić chłopcu, który wciąż zapomina umyć ręce po wizycie w toalecie. Czy wojska Bakterii zwyciężą? Czy może pokona je dzielna armia króla Przeciwciałusa? A co stanie się z sierżantem Włochantem? Zajrzyjmy do książki - zaraz się dowiemy!
Książka zachwyciła mnie swoim dopracowaniem. Jest duża - nie potrafię za bardzo określić jaki to format, ale na standartowej półce się nie mieści, ma fenomenalną okładkę i świetne ilustracje. Do tego wszystkiego jest świetnie przemyślana pod względem graficznym. Literki są częścią ilustracji co powoduje, że czytanie jest naprawdę przyjemne. No i ta "rozkładówka"!!! Ilustracja, która zajmuje cztery strony (rozkładane w jeden obrazek) przedstawiająca szczoteczkę do zębów z grasującymi na niej bakteriami. Dla małej główki nie bardzo pojmującej co oznacza określenie "mikroskopijna wielkość", to naprawdę imponujący obrazek.  

2 komentarze:

  1. Heh ;D Ciekawa książeczka, na temat higieny ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż zdziwiłam się, że na okładce jest napisane "zarazki" a nie "domestos"... :P

    OdpowiedzUsuń