czwartek, 1 grudnia 2011

Stos mola dużego i stosik małego molika


Książki w naszym domu pomału zalewają nas już nie strumyczkiem, ale rzeką, wezbranym potokiem i szeroką strugą. I dobrze. Starsza z każdej książki się cieszy, a i Młodszy nie pozostaje w tyle. Nawet mojemu Mężowi się udzieliło i też czyta. Jako że do książek w naszym domu ustawia się przysłowiowa kolejka, robię wszystko, aby literatury pod naszym dachem nie zabrakło. 

A zatem ta tam ! Od dołu:
1. "Opowiadacze nocy" z serii Labirynty od Wydawnictwa WAM. Po książce "W pogoni za świetlikami" każdą książkę z tej serii pochłaniam w ciemno.
2. "Gdzie rzeka kończy swój bieg" również od Wydawnictwa WAM. 
3. "Siedem lat później" - czytałam "Coś niebieskiego" i "Coś pożyczonego". Z wielką chęcią sięgnę po kolejną część. 
4. "Sprzedawca broni" - książka pożyczona od mojego brata  napisana przez serialowego Doktora House'a. Ciekawi mnie niezmiernie.
5. "Morderstwo tuż za rogiem" książkę otrzymałam od Wydawnictwa "Pruszyński" za udział w głosowaniu na "Złotą zakładkę". Lubię kryminały więc chętnie przeczytam.
6. "Wrota" - książka od Wydawnictwa "Niebieska studnia". Dla mnie niespodzianka i ciekawostka. 
7. Przetrwałem Afganistan" - książkę pożyczył mi mój szwagier, autor bloga "Wojenne historie". Polecam serdecznie.
8. "Afganistan - dotknąłem wojny" - j.w. 
9. "Ludzie honoru" - książka od Wydawnictwa WAM. Wielką mam ochotę na tę książkę. 
10. "Hektor i tajemnice życia"  książka przypomina mi "Rico". Jeżeli jest równie dobra, to chętnie poznam.
11. "Psychiatra Boga" - wprawdzie książka wydana w mojej ulubionej serii "Labirynty", jednak jakoś taka nieśmiałość mnie przy tej książce ogarnia :-)

A teraz 
GRATKA OŚMIOLATKA - PACZKA OD SKRZATA 
Wydawnictwo Skrzat przysłało paczkę, a właściwie to pakę wypełnioną po brzegi pięknie wydanymi książkami, które podbiły moje serce. Próbkę możliwości wydawniczych "Skrzata" poznałam czytając "Tajemniczy Ogród", który mnie oczarował. Książki które dzisiaj rozpakowała Starsza są wydane na pięknym papierze i z niesamowitymi  ilustracjami. Do tego twarda okładka i serce Starszej zdobyte. 

Od dołu:
1. "Śledztwa Sherlocka Holmesa" - książka, która wydaje mi się dla Starszej za poważna, jednak ja sama z wielką chęcią ją przeczytam. 
2. "Pan Twardowski" - tu już Starsza jest zachwycona zwłaszcza, że historia jest Jej znana ze słuchowiska z serii "Bajki grajki"
3. "Bardzo mała dziewczynka i bardzo duży miś" - książka wydana w serii Bajki - zasypiajki" z której znamy już Słonecznikową dziewczynkę" Z zamkniętymi oczami wchodzimy w to... 
5. "W świecie baśni" - klasyczne baśnie przedstawione bardzo przystępnym językiem i pięknie zilustrowane. Polecam 
6. "Czyżyk i spółka" - piękna książka dla młodszych dzieci ze "zjawiskowymi ilustracjami" zawierająca opowiadaniami o ptakach występujących w naszym kraju. Perełka po prostu!
7. "Przygody Maksa" - przy tej książeczce zachwyt wyraził Młodszy. Bohaterem książeczki jest Maks. Zachwyt Młodszego wynika z tego, że jego przytulanką do zasypiania jest właśnie hipopotam.  
8. "Policjanci i złodzieje" i "Ktoś bardzo podejrzany" - książeczki przedstawiają przygody piątki urwisów. Tyle z szybkiego przewertowania. Urzekły mnie ilustracje na pierwszy rzut oka przypominające grafiki Bogdana Butenko. Starsza natomiast zadowolona jest z wielkości liter. CZYTA SAMA CAŁĄ STRONĘ.  
Zobaczcie jak pięknie książki "Skrzata" komponują się na półce :-)))

Pozdrawiam 

12 komentarzy:

 1. Piękne, różnorodne stosy. Gratuluję!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, jaki porządek. Chłopacka półka naszych synów nie nadaje się do fotografowania, gdyż ponieważ wygląda jak sterta materiału opałowego. Hmm, ciekawym byłoby fotografowanie jej dzień po dniu przez, powiedzmy, miesiąc, żeby zobaczyć zmiany które na niej zachodzą. A zachodzą codziennie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super stosiki :)
  Będziecie mieli co cztytać. Tak sobie myślę, że "Śledztwa Sherlocka Holmesa", to lektura w sam raz dla mojej Zuzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ fantastyczne góry książek. Prezentują się pięknie, zwłaszcza te Skrzatowe :) Życzę udanej lektury wszystkim członkom rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 5. PS: Tajemniczy ogród tegoż wydawnictwa czytałam bratu i zgadzam się z opinią, iż jest po prostu magiczny!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super stosik! Rzeczywiście pięknie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny stos, miłego czytania !

  OdpowiedzUsuń
 8. "Tajemniczy ogród" planuję kupić, bo widziałam te piękne rysunki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Polecam 'Sprzedawcę broni'- jak dla mnie rewelacja ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Siedem lat później, wprawdzie pożyczka ale także zasila mą biblioteczkę. Wprawdzie nie czytałam żadnej książki autorki ale siostra bardzo chwaliła więc musi w tym coś być :)
  Stosik ze Skrzata bardzo zacny :)
  Miłej lektury dla Ciebie i Starszej ;)

  OdpowiedzUsuń