czwartek, 28 kwietnia 2011

Stosy

Stosiki na majówkę są ostatnio bardzo modne. Mój nie jest na majówkę, a tak po prostu - do czytania. I tak od dołu:
1. "Monografia grzechów. Z dziennika 1978-1989" Krystyny Kofta. Książka przyciągnęła mnie jak magnes i z niecierpliwością czekam na jej kolej...
2. "Jak Bóg przykazał" Niccolo Ammanti
3. "Kazio i skrzynia pełna wampirów". Książka od Wydawnictwa Wilga. Książka ma dość duże litery więc Starsza próbuje pokonać ją w miarę samodzielnie...
4. "Światła pochylenie" Laury Whitcomb. Książka, która swojego czasu w blogowej rzeczywistości żyła swoim życiem. Ciągnęło mnie do niej niezmiernie, bardzo się więc ucieszyłam, kiedy Wydawnictwo Initium zaproponowało mi jej zrecenzowanie.
5. "Ostatnie Fado" Iwony Słabuszewskiej - Krauze. Książka magiczna w formie. Ciekawa jestem, czy w treści również... Książka od Wydawnictwa Otwarte.
6. "Natalii5" Olgii Rudnickiej. Lubię dobre czytadła. Wynika mi, że to czytadło jest wyjątkowo zakręcone, i zabawne, więc chętnie przeczytam.
7. "Z Miśkiem w Norwegii" Aldony Urbankiewicz. Ksiązka jest opisem podróży po Norwegii z małym szkrabem. Po szybkim przewertowaniu stwierdzam, że jest niezmiernie... frapująca. Obie ostatnie pozycje otrzymałam od Wydawnictwa Prószyński i s-ka.
8. "Gry wojenne, Patton, Monty i Rommel". Książka od Wydawnictwa Znak. Na razie pochłania ją mój mąż, a następnie trafi do mojego jedynego Szwagra, dla którego wojenne historie są bułką z masłem.    

Ten mały stosik został uwieczniony na fotografii osobno, gdyż książki porwała do swojego królestwa Starsza i trochę trwało zanim je skompletowałam.
1. "Dzieci w ogrodzie" Doroty Gellner. Po prostu cudo świata. Książkę recenzowałam w poprzednim poście.
2. "Misiostwo świata" Janusza Grzegorza. Książka jest bardzo ładnie wydana i zawiera niesamowicie ciepłe i mądre opowiadania. Jesteśmy w trakcie czytania i naprawdę polecam.
3. "Odsłony, czyli rozmowy z córką" autorstwa Hanny i Magdaleny Hamer. Książka ma niezbyt ciekawą okładkę, natomiast przyciągnęła mnie jako mamę siedmioletniej dziewczynki, która zaraz zaraz wejdzie w wiek tak zwanego dojrzewania...
4. "Krótkie bajeczki dla chorej córeczki" Moniki Joanny Litwin. Dla zdrowej też.
Trzy ostatnie pozycje otrzymałam od portalu "Parenting.pl". Ślicznie dziękuję. 
Na zakończenie stwierdzam, że moja biblioteczka pęka w szwach. Mój mąż wczoraj oświadczył, że nie mamy już miejsca nawet na drugie rzędy książek. Oj tam, jeszcze troszkę upchnę. A poza tym za kilka dni Młodszy wyląduje w pokoju Starszej, a ja miejsce po łóżeczku, które do tej pory królowało w sypialni urządzę po swojemu :-)))

10 komentarzy:

 1. Polecam Światła pochylenie:) książka jest super!;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Stosik jak zawsze ładniutki:). Wiele interesujących pozycji, więc życzę przyjemnego czytania. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem ciekawa książki "Z miśkiem w Norwegii" i "Natali5" :) czekam na wrażenia :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Gry wojenne bym podebrała :)
  A książeczki z Prósa obie czytałam i polecam :)
  Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialny stosik, a na dole lubiana przeze mnie Kofta - oj, chętnie bym podebrała... :) A co do braku miejsca... Któż z nas nie zna tego problemu? :) (http://niedopisanie.blox.pl/html)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Natalii" jest zdrowo zakręcona, bardzo zdrowo i bardzo zakręcona :)).

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią bym zagarnęła dla siebie "Natalii 5", "Światła pochylenie" oraz "Ostatnie Fado" :) Dobrego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Natalii 5" zaczęłam czytać, ale uznałam, że wpierw zrecenzuję "Dotknąć prawdy" :)
  Prześliczne stosiki :) Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dołożyłabyn jeszcze HOTEL IRLANDIA - powieść obyczajową tej samej Iwony Słabuszewskiej-Krauze. Treść urzekająca, a i forma zewnętrzna niebanalna...

  OdpowiedzUsuń